Category: Lifestyle

Inva Mula in Ulqin, Friday 07.09.2018

Inva Mula in Ulqin, Friday 07.09.2018

It’s that time of the year, International Festival of Classical Music “Belcanto Dolcinio” coming up! September 7-9, 2018. Save the
Read More
Gëzim Mavriqi: Ulqini – FULL of Life 2018 (Video)

Gëzim Mavriqi: Ulqini – FULL of Life 2018 (Video)

Gëzim Mavriqi që sjell pamje mahnitëse që nuk i keni parë ndonjëher nga Ulqini.
Read More
IŠLA SAM NA ADU BOJANU KAD NIKO OD VAS NIJE: Ovo je moja poruka vama

IŠLA SAM NA ADU BOJANU KAD NIKO OD VAS NIJE: Ovo je moja poruka vama

Do prije nekoliko godina Ada Bojana je bila zaboravljena periferija crnogorskog primorja. Kada bi se spomenula, glavna asocijacija bila bi
Read More
Top videoklipet me më shumë se 10 milionë klikime në YouTube (Video)

Top videoklipet me më shumë se 10 milionë klikime në YouTube (Video)

Vera po shkon, por na solli plot këngë ritmike e një garë të fortë mes artistëve tanë, se cila do
Read More
Kripa apo sheqeri, cili është më i dëmshëm për organizmin, ekspertët japin përgjigjien

Kripa apo sheqeri, cili është më i dëmshëm për organizmin, ekspertët japin përgjigjien

Konsumi i tepruar i sheqerit dhe i kripës shoqërohet me jo pak probleme shëndetësore, por duhet të dini se ndryshe
Read More
“Brokokoli është e vetmja perime që ju nevojitet për shëndet të mirë”

“Brokokoli është e vetmja perime që ju nevojitet për shëndet të mirë”

Herën tjetër që dëshironi ta bëni një smoothie me perime, lirisht mund t’i lini anash dhe t’i jepni përparësi bronkolit. Sipas Dr.
Read More
Bukuritë e natyrës shqiptare, nga Ulqini deri në Pargë, nën penelin e piktorit Arben Kristani

Bukuritë e natyrës shqiptare, nga Ulqini deri në Pargë, nën penelin e piktorit Arben Kristani

Bukuritë e natyrës shqiptare nën penelin e Arben Kristanit Bukuritë e natyrës shqiptare, nga Ulqini deri në Pargë, ku përtej
Read More
Vllaznia me tifozë-muzikanta në tribunë, por “pa melodi” në fushë

Vllaznia me tifozë-muzikanta në tribunë, por “pa melodi” në fushë

Në ndeshjen ndaj Kamzës në tribunat e stadiumit “Loro Boriçi” kanë qenë të pranishëm mbi 5 mijë tifozë. Ata kishin
Read More
The United States Army Europe Band and Chorus is coming to Ulqin/Ulcinj, Montenegro!

The United States Army Europe Band and Chorus is coming to Ulqin/Ulcinj, Montenegro!

The U.S. Army Europe Band and Chorus is an 18-piece show band consisting of a rhythm section, horns, and vocals
Read More