Author: administrator

Boll më me dilema! Kjo është forma e syzeve që i duhen fytyrës tuaj

Boll më me dilema! Kjo është forma e syzeve që i duhen fytyrës tuaj

Problem më vete është gjetja e syzeve që shkojnë me formën e fytyrës. Madje ka njerëz që deri në një
Read More
Ëmbëlsirë kapuçino me tri petë, gati në çast

Ëmbëlsirë kapuçino me tri petë, gati në çast

Do t’ju vijë keq që më parë nuk e keni provuar. Përbërësit: ▪ 5 vezë, ▪ 100–150 g sheqer, ▪
Read More
MALL

MALL

Poezi nga: Ismail Kadare Ca pika shiu ranë mbi qelq. Për ty unë befas ndjeva mall. Jetojmë të dy në
Read More
Drejtuesit e Barçës e pranojnë se Umtiti mund të largohet

Drejtuesit e Barçës e pranojnë se Umtiti mund të largohet

Drejtorët e Barcelonës pranojnë se mbrojtësi francez, Samuel Umtiti, mund të largohet këtë verë. Umtiti ka një klauzolë blerje prej
Read More
Me rastin e “Ditës së Europës”; Komuna e Ulqinit dhe MogUL prezantuan projektin e ri

Me rastin e “Ditës së Europës”; Komuna e Ulqinit dhe MogUL prezantuan projektin e ri

Komuna e Ulqinit në bashkëpunim me  Monitoring Group Ulqin – MogUL sot me rastin e 9 majit,  Ditës së Evropës,
Read More
Rruga Shëngjin-Velipojë: DO TË PËRSHKOHET PËR 19 MINUTA, NË IDE LIDHJA ME ULQIN

Rruga Shëngjin-Velipojë: DO TË PËRSHKOHET PËR 19 MINUTA, NË IDE LIDHJA ME ULQIN

Projekti infrastrukturor Shëngjin – Velipojë është një investim strategjik mjaft i rëndësishëm i qeverisë së Shqipërisë me vlerë 3.8 miliardë
Read More
Parlamenti iranian djeg flamurin amerikan pas vendimit për paktin bërthamor

Parlamenti iranian djeg flamurin amerikan pas vendimit për paktin bërthamor

Irani ka reaguar me zemërim ndaj vendimit të presidentit amerikan, Donald Trump për të tërhequr SHBA-në nga marrëveshja bërthamore që
Read More
Rusia përkujton triumfin e sovjetikëve ndaj nazistëve, Putin thotë se Paqja në botë është shumë e brishtë

Rusia përkujton triumfin e sovjetikëve ndaj nazistëve, Putin thotë se Paqja në botë është shumë e brishtë

Vetëm pak ditë pas nisjes së mandatit të tij të katërt në detyrë, presidenti rus Vladimir Putin ka ndjekur nga
Read More
Ulqini rrethohet nga centralet e energjisë elektrike, pas atij me erë në Mozhur tani centrali i energjisë diellore në Mal të Brisë

Ulqini rrethohet nga centralet e energjisë elektrike, pas atij me erë në Mozhur tani centrali i energjisë diellore në Mal të Brisë

Duket se qyteti tursitik i Ulqinit do të rrethohet prej centraleve për prodhimin e energjisë elektrike. Pas centralit me erë
Read More
The United States Army Europe Band and Chorus is coming to Ulqin/Ulcinj, Montenegro!

The United States Army Europe Band and Chorus is coming to Ulqin/Ulcinj, Montenegro!

The U.S. Army Europe Band and Chorus is an 18-piece show band consisting of a rhythm section, horns, and vocals
Read More