Author: administrator

Në kalanë e Mbretëreshës ilire- Teuta

Në kalanë e Mbretëreshës ilire- Teuta

Shkruan: Gazmend Çitaku Fotografitë: Gëzim Mavriqi, Sami Flamuri 13 maj 2018. Ditë e diele. Moti jo shumë i keq nga
Read More
Facebook pezullon 200 aplikacione për hetimin e keqpërdorimit të të dhënave

Facebook pezullon 200 aplikacione për hetimin e keqpërdorimit të të dhënave

Rrjeti më i madh social Facebook, deri tani ka pezulluar rreth 200 aplikacione në fazën e parë të shqyrtimit të
Read More
“Brokokoli është e vetmja perime që ju nevojitet për shëndet të mirë”

“Brokokoli është e vetmja perime që ju nevojitet për shëndet të mirë”

Herën tjetër që dëshironi ta bëni një smoothie me perime, lirisht mund t’i lini anash dhe t’i jepni përparësi bronkolit. Sipas Dr.
Read More
Bukuritë e natyrës shqiptare, nga Ulqini deri në Pargë, nën penelin e piktorit Arben Kristani

Bukuritë e natyrës shqiptare, nga Ulqini deri në Pargë, nën penelin e piktorit Arben Kristani

Bukuritë e natyrës shqiptare nën penelin e Arben Kristanit Bukuritë e natyrës shqiptare, nga Ulqini deri në Pargë, ku përtej
Read More
Tradita vazhdon: EDHE KËTË PRANVERË RIPËRTËRITJA E KALLDRËMIT

Tradita vazhdon: EDHE KËTË PRANVERË RIPËRTËRITJA E KALLDRËMIT

Është bërë traditë që çdo pranverë të bëhet ripërtëritja e kalldrëmit në Çarshinë e Ulqinit. Meqë bëhet fjalë për qendër
Read More
Vllaznia me tifozë-muzikanta në tribunë, por “pa melodi” në fushë

Vllaznia me tifozë-muzikanta në tribunë, por “pa melodi” në fushë

Në ndeshjen ndaj Kamzës në tribunat e stadiumit “Loro Boriçi” kanë qenë të pranishëm mbi 5 mijë tifozë. Ata kishin
Read More
Hendboll në rërë: KËTË FUNDJAVË NË ULQIN KAMPIONATI I HAPUR I MALIT TË ZI

Hendboll në rërë: KËTË FUNDJAVË NË ULQIN KAMPIONATI I HAPUR I MALIT TË ZI

Me 12 dhe 13 Maj (të shtunën dhe të dielën) në Plazhin e vogël do të mbahet Kampionati i hapur
Read More
DPS merr resoret kryesore të ekzekutivit në Ulqin, ja ndarja e pozitave

DPS merr resoret kryesore të ekzekutivit në Ulqin, ja ndarja e pozitave

DPS dhe partitë shqiptare janë marrë vesh për ndarjen e funksioneve në ekzekutivin e Komunës së Ulqinit. Duket se nga
Read More
Rezidenca sekrete që dikur ishte një vilë e shtrenjtë presidenciale – këtu dikur pushonte Tito, dhe kështu duket sot (Foto/Video)

Rezidenca sekrete që dikur ishte një vilë e shtrenjtë presidenciale – këtu dikur pushonte Tito, dhe kështu duket sot (Foto/Video)

Dikur një ndërtesë madhështore, sot është një ndërtesë e shkatërruar. Miliona turistë që vizitojnë liqenet e Plitvicës gjatë vitit nuk
Read More
Dermatologia e Angelinës zbulon sekretin e dukjes rinore të saj

Dermatologia e Angelinës zbulon sekretin e dukjes rinore të saj

Aktorja Angelina Jolie gjithë jetën i është besnike një femre – dermatologes, identiteti i së cilës është zbuluar kohë më
Read More