Category: Botë

Putin zbulon “dronin nënujor” me një bërthamë nukleare, e aftë për të zhdukur portet perëndimore (Video)

Putin zbulon “dronin nënujor” me një bërthamë nukleare, e aftë për të zhdukur portet perëndimore (Video)

Rusia po zhvillon një “dron nënujor” që mund të mbajë një bërthamë nukleare dy megatonësh të aftë për të zhdukur
Read More
Mbi 50 protestues palestinezë të vrarë dhe qindra të plagosur në Gazë – ushtria izraelite përdor dronë për të hedhur gaz lotsjellës (Foto/Video, +16)

Mbi 50 protestues palestinezë të vrarë dhe qindra të plagosur në Gazë – ushtria izraelite përdor dronë për të hedhur gaz lotsjellës (Foto/Video, +16)

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu ka mbrojtur përdorimin e forcës në kufirin e Gazë, pasi snajperistët izraelitë vranë dhjetëra palestinezë dhe
Read More
BMW-ja tërheq 312 mijë automjete nga Britania e Madhe

BMW-ja tërheq 312 mijë automjete nga Britania e Madhe

Kompania gjermane e makinave BMW po tërheq nga tregu në Britaninë e Madhe plot 312 mijë automjete, BMW Seria 1,…
Read More
Parlamenti iranian djeg flamurin amerikan pas vendimit për paktin bërthamor

Parlamenti iranian djeg flamurin amerikan pas vendimit për paktin bërthamor

Irani ka reaguar me zemërim ndaj vendimit të presidentit amerikan, Donald Trump për të tërhequr SHBA-në nga marrëveshja bërthamore që
Read More
Rusia përkujton triumfin e sovjetikëve ndaj nazistëve, Putin thotë se Paqja në botë është shumë e brishtë

Rusia përkujton triumfin e sovjetikëve ndaj nazistëve, Putin thotë se Paqja në botë është shumë e brishtë

Vetëm pak ditë pas nisjes së mandatit të tij të katërt në detyrë, presidenti rus Vladimir Putin ka ndjekur nga
Read More
Pas shpërthimit të vullkanit në Havai, llava po “përpin” gjithçka që po i del përpara (Foto/Video)

Pas shpërthimit të vullkanit në Havai, llava po “përpin” gjithçka që po i del përpara (Foto/Video)

Pamje të filmuara nga droni por edhe në tokë shfaqin llavën e cila ngadalë është duke lëvizur drejt rrugëve të
Read More
San Francisko, pamjet e reja tregojnë se si në momentet e fundit u parandalua aksidenti më i rëndë ajror (Video)

San Francisko, pamjet e reja tregojnë se si në momentet e fundit u parandalua aksidenti më i rëndë ajror (Video)

Aeroplani “Airbus A320” i aviokompanisë “Air Canada” për shkak të një gabimi për pak sa nuk kishte aterruar në pistën…
Read More
Marilyn Monroe’s beauty secrets: The most surprising tips from Hollywood’s ultimate icon

Marilyn Monroe’s beauty secrets: The most surprising tips from Hollywood’s ultimate icon

Everyone is looking to lose weight these days, but most people miss the one key to just how easy it…
Read More