Category: Lajme

Në Ulqin fillojnë inçizimet e skenave të serialit kriminalistik

Në Ulqin fillojnë inçizimet e skenave të serialit kriminalistik

Në Ulqin këto ditë ka filluar inçizimi i një seriali kriminalistik , produksion anglez në bashkëpunim me kompani të filmit
Read More
Mali i Zi e mendon ndërtimin e një rrethoje të mprehtë në kufi me Shqipërinë

Mali i Zi e mendon ndërtimin e një rrethoje të mprehtë në kufi me Shqipërinë

Mali i Zi, duke parë ngritje të numrit të migrantëve që po kalojnë përmes vendit të tyre në një shteg
Read More
Putin zbulon “dronin nënujor” me një bërthamë nukleare, e aftë për të zhdukur portet perëndimore (Video)

Putin zbulon “dronin nënujor” me një bërthamë nukleare, e aftë për të zhdukur portet perëndimore (Video)

Rusia po zhvillon një “dron nënujor” që mund të mbajë një bërthamë nukleare dy megatonësh të aftë për të zhdukur
Read More
Mbi 50 protestues palestinezë të vrarë dhe qindra të plagosur në Gazë – ushtria izraelite përdor dronë për të hedhur gaz lotsjellës (Foto/Video, +16)

Mbi 50 protestues palestinezë të vrarë dhe qindra të plagosur në Gazë – ushtria izraelite përdor dronë për të hedhur gaz lotsjellës (Foto/Video, +16)

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu ka mbrojtur përdorimin e forcës në kufirin e Gazë, pasi snajperistët izraelitë vranë dhjetëra palestinezë dhe
Read More
Rrugë të pakalueshme, pa ujë – Sezoni në Ulqin mund të dështojë ende pa filluar

Rrugë të pakalueshme, pa ujë – Sezoni në Ulqin mund të dështojë ende pa filluar

Situatë e jashtëzakonshme mbizotron në Ulqin këtyre ditëve. Punime pa paralajmërim në çdo cep të qytetit, lëvizje e vështirësuar e
Read More
KK PDS: LORO NREKIQI I VETMI KANDIDAT PËR KRYETAR TË KOMUNËS SË ULQINIT

KK PDS: LORO NREKIQI I VETMI KANDIDAT PËR KRYETAR TË KOMUNËS SË ULQINIT

Kryetari i Këshillit Komunal të Partisë Demokratike të Socialistëve dhe bartësi i listës së kësaj parti në zgjedhjet lokale Loro
Read More
Tradita vazhdon: EDHE KËTË PRANVERË RIPËRTËRITJA E KALLDRËMIT

Tradita vazhdon: EDHE KËTË PRANVERË RIPËRTËRITJA E KALLDRËMIT

Është bërë traditë që çdo pranverë të bëhet ripërtëritja e kalldrëmit në Çarshinë e Ulqinit. Meqë bëhet fjalë për qendër
Read More
DPS merr resoret kryesore të ekzekutivit në Ulqin, ja ndarja e pozitave

DPS merr resoret kryesore të ekzekutivit në Ulqin, ja ndarja e pozitave

DPS dhe partitë shqiptare janë marrë vesh për ndarjen e funksioneve në ekzekutivin e Komunës së Ulqinit. Duket se nga
Read More
Rezidenca sekrete që dikur ishte një vilë e shtrenjtë presidenciale – këtu dikur pushonte Tito, dhe kështu duket sot (Foto/Video)

Rezidenca sekrete që dikur ishte një vilë e shtrenjtë presidenciale – këtu dikur pushonte Tito, dhe kështu duket sot (Foto/Video)

Dikur një ndërtesë madhështore, sot është një ndërtesë e shkatërruar. Miliona turistë që vizitojnë liqenet e Plitvicës gjatë vitit nuk
Read More