Category: Ekonomi

Qeveria: SHPALLET TENDERI PËR CENTRALIN DIELLOR NË MAL TË BRISË

Qeveria: SHPALLET TENDERI PËR CENTRALIN DIELLOR NË MAL TË BRISË

Ministria e Ekonomisë ka shpallur të shtunën thirrjen publike për qiradhënien e tokës në pronësi të shtetit në lokalitetin Mali
Read More
Bashkëthemeluesi i Apple: Kriptovalutat dhe Blockchain do të arrijnë potencialin e plotë brenda një dekade

Bashkëthemeluesi i Apple: Kriptovalutat dhe Blockchain do të arrijnë potencialin e plotë brenda një dekade

Bashkëthemeluesi i Apple, Steve Wozniak, ka komentuar pozitivisht për kriptovalutat dhe teknologjinë Blockchain në fjalimin e tij të hapjes në
Read More
Karisma: HAPJA SOLEMNE ME 18 MAJ, MYSAFIRËT VIJNË DY DITË MË VONË

Karisma: HAPJA SOLEMNE ME 18 MAJ, MYSAFIRËT VIJNË DY DITË MË VONË

Grupimi ndërkombëtar hotelerik Karisma Hotels & Resorts solemnisht me 18 Maj do të hap kompleksin “Holiday Village Montenegro” në Plazhin
Read More
CEDIS: TË ENJTEN PA RRYMË NJË PJESË E MADHE E KOMUNËS SË ULQINIT

CEDIS: TË ENJTEN PA RRYMË NJË PJESË E MADHE E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes njoftuan se me 10 Maj, pa energji elektrike do të jenë: – Në periudhën prej
Read More
BMW-ja tërheq 312 mijë automjete nga Britania e Madhe

BMW-ja tërheq 312 mijë automjete nga Britania e Madhe

Kompania gjermane e makinave BMW po tërheq nga tregu në Britaninë e Madhe plot 312 mijë automjete, BMW Seria 1,…
Read More
Qipro, Greqia dhe Izraeli ndërtojnë gazsjellësin “East Med”

Qipro, Greqia dhe Izraeli ndërtojnë gazsjellësin “East Med”

Qipro, Greqia dhe Izraeli kërkojnë të nënshkruajnë këtë vit një marrëveshje ndërqeveritare për të përparuar në projektin e gazsjellësit “East…
Read More