Category: Muzik

Inva Mula in Ulqin, Friday 07.09.2018

Inva Mula in Ulqin, Friday 07.09.2018

It’s that time of the year, International Festival of Classical Music “Belcanto Dolcinio” coming up! September 7-9, 2018. Save the
Read More
Top videoklipet me më shumë se 10 milionë klikime në YouTube (Video)

Top videoklipet me më shumë se 10 milionë klikime në YouTube (Video)

Vera po shkon, por na solli plot këngë ritmike e një garë të fortë mes artistëve tanë, se cila do
Read More
Vllaznia me tifozë-muzikanta në tribunë, por “pa melodi” në fushë

Vllaznia me tifozë-muzikanta në tribunë, por “pa melodi” në fushë

Në ndeshjen ndaj Kamzës në tribunat e stadiumit “Loro Boriçi” kanë qenë të pranishëm mbi 5 mijë tifozë. Ata kishin
Read More
The United States Army Europe Band and Chorus is coming to Ulqin/Ulcinj, Montenegro!

The United States Army Europe Band and Chorus is coming to Ulqin/Ulcinj, Montenegro!

The U.S. Army Europe Band and Chorus is an 18-piece show band consisting of a rhythm section, horns, and vocals
Read More
Suksesi në Nju Jork i artisteve shqiptare nga Mali i Zi

Suksesi në Nju Jork i artisteve shqiptare nga Mali i Zi

Me shumë dashuri dhe me interes të lartë është pritur në Nju Jork koncerti i artisteve nga Ulqini Gjylie Pelingu…
Read More
“Malli” i Shqipërisë për finalen e “Eurovisionit”

“Malli” i Shqipërisë për finalen e “Eurovisionit”

Sonte (e martë) mbahet nata e parë gjysmëfinale e festivalit “Eurovision 2018”. Shqipëria garon sonte me përfaqësues këngëtarin Eugent Bushpepa,
Read More
“Shqiponjat” nga Ulqini sjellin 100 TIMES (VIDEO)

“Shqiponjat” nga Ulqini sjellin 100 TIMES (VIDEO)

Grupi “Shqiponjat” nga Ulqini kanë lansuar videoklipin e ri ‘SHQIPONJAT 100TIMES”.
Read More