Day: May 9, 2018

Rusja superjoshëse që po i mahnit të gjithë në internet

Rusja superjoshëse që po i mahnit të gjithë në internet

Bukuroshja ruse, Tanya Mityushina, është pa dyshim një prej modeleve më mahnitëse në botë. Fotografitë që ajo publikon në Instagram (si dhe një
Read More
Qyteti më i mirë në botë për studentët?

Qyteti më i mirë në botë për studentët?

Londra është listuar në vendin e parë si qyteti më i mirë në botë për studentët. Kompania Quacquarelli Symonds (QS)
Read More
Apple po vjen me iPhone XL?

Apple po vjen me iPhone XL?

iPhone i ardhshëm dhe më i madh i Apple, potencialisht i quajtur iPhone XL, mund të jetë i planifikuar për
Read More
Me rastin e “Ditës së Europës”; Komuna e Ulqinit dhe MogUL prezantuan projektin e ri

Me rastin e “Ditës së Europës”; Komuna e Ulqinit dhe MogUL prezantuan projektin e ri

Komuna e Ulqinit në bashkëpunim me  Monitoring Group Ulqin – MogUL sot me rastin e 9 majit,  Ditës së Evropës,
Read More
iOS 11.3: iPhone 7 dhe 7 Plus shfaqin probleme me mikrofonin

iOS 11.3: iPhone 7 dhe 7 Plus shfaqin probleme me mikrofonin

Me publikimin e iOS 11.3, Apple solli disa funksione të reja. Pas instalimit, shumë përdorues kanë rreklamuar probleme me mikrofonin
Read More
BMW-ja tërheq 312 mijë automjete nga Britania e Madhe

BMW-ja tërheq 312 mijë automjete nga Britania e Madhe

Kompania gjermane e makinave BMW po tërheq nga tregu në Britaninë e Madhe plot 312 mijë automjete, BMW Seria 1,…
Read More
Rruga Shëngjin-Velipojë: DO TË PËRSHKOHET PËR 19 MINUTA, NË IDE LIDHJA ME ULQIN

Rruga Shëngjin-Velipojë: DO TË PËRSHKOHET PËR 19 MINUTA, NË IDE LIDHJA ME ULQIN

Projekti infrastrukturor Shëngjin – Velipojë është një investim strategjik mjaft i rëndësishëm i qeverisë së Shqipërisë me vlerë 3.8 miliardë
Read More
Parlamenti iranian djeg flamurin amerikan pas vendimit për paktin bërthamor

Parlamenti iranian djeg flamurin amerikan pas vendimit për paktin bërthamor

Irani ka reaguar me zemërim ndaj vendimit të presidentit amerikan, Donald Trump për të tërhequr SHBA-në nga marrëveshja bërthamore që
Read More
Rusia përkujton triumfin e sovjetikëve ndaj nazistëve, Putin thotë se Paqja në botë është shumë e brishtë

Rusia përkujton triumfin e sovjetikëve ndaj nazistëve, Putin thotë se Paqja në botë është shumë e brishtë

Vetëm pak ditë pas nisjes së mandatit të tij të katërt në detyrë, presidenti rus Vladimir Putin ka ndjekur nga
Read More
Ulqini rrethohet nga centralet e energjisë elektrike, pas atij me erë në Mozhur tani centrali i energjisë diellore në Mal të Brisë

Ulqini rrethohet nga centralet e energjisë elektrike, pas atij me erë në Mozhur tani centrali i energjisë diellore në Mal të Brisë

Duket se qyteti tursitik i Ulqinit do të rrethohet prej centraleve për prodhimin e energjisë elektrike. Pas centralit me erë
Read More